Vlastní vyhledávání

Bílovice nad Svitavou - Aktuality, fokty míst i akcí, něco z historie a další..


Stolní tennis
TJ Sokol Bílovice

Aktuality:

 • Oddíl stolního tenisu Vás zve na

  Vánoční turnaj ve stolním tenise


  v úterý 26.prosince 2017 od 9.00 hodin v bílovické sokolovně.

  Registrace hráčů od 8.30 do 8.59 hodin.
  Startovné je 50 Kč.
  Prosíme Vás, aby jste se přihlásili do večera 25. prosince, abychom mohli přípravit herní model a urychlit registrace.

  Kontakty pro přihlašování: mobil 602 432 516, adresa stolni.tenis.bilovice na seznam.cz

  Letošního turnaje se účastnilo 24 hráčů, převážně neregistrovaných v ČAST (jen pět registrovaných hráčů) — jak registrovaných (hrající oficiální soutěže), tak neregistrovaných (rekreační hráči) hráčů.
  Výsledky Vánočního turnaje 2017

 • Aktuálně máme jedno družstvo v Mětské soutěži II. třídy, Brno.
 •  

 • 26. prosince 2014 se konal tradiční Vánoční turnaj ve stolním tenise, kterého se účastnilo 27 hráčů. Informace o turnaji a jeho výsledky ke stažení jsou níže na stránce.

Oddíl stolního tenisu funguje jako součást Sokola Bílovice nad Svitavou a jeho tréninky probíhají v bílovické Sokolovně, kterou najdete hned za mostem přes řeku Svitavu.

Stolní tenis má v Bílovicích dlouhou historii. Vím, že pan Bohumír Bednařík (můj strýc) se v "mládí" hodně věnoval stolnímu tenisu v Bílovicích nad Svitavou. Dlouho byl jedním z hlavních organizátorů veřejnosti (i pamětníkům) známých Vánočních turnajů ve stolním tenise, které se hrají i až do dnešních dnů (s několika přestávkami). Na podzim roku 1999 bylo založen oddíl stolního tenisu, aby mohli "bílovčáci" trénovat stolní tenis. Navázalo se tak, na hraní a trénování stolního tenisu v místí T.J. Sokol. O založení oddílu se zasloužil hlavně Jiří Oplatek a Petr Uličný.

Od roku 2000 oddíl stolního tenisu začal hrát oficiální soutěž. Od té doby oddíl pravidelně trénuje a účastní se soutěží České asociace stolního tenisu (ČAST). Původně jsme hrávali okrení soutěž okresu Brno-venkov. Mimo jiné kvůli celkem velkým dojezdovým vzdálenostem a menšímu frekvenci zápasů přešel oddíl v roce 2007 do Městské soutěže Brno.


Sponzoři oddílu:


 

Přátelská utkání v sezóně 2015/2016

Jak se stává již tradicí, mimosezónní přípravu jsme si i letos oživili sérií přátelských utkání. Vzhledem k tomu, že od příštího ročníku se soutěže pořádané BSST budou hrát nově s plastovými míčky, byl zájem ze strany oslovených oddílů poměrně značný a podařilo se nám domluvit utkání proti opravdu kvalitním hráčům.

Jako první k nám zavítal výběr TJ Brno-Bystrc. V jeho sestavě se objevili kromě hráčů loňské MS I a MS II Kucina, Kleinhampla a Kubalčíka také Pavel Pernička a Miroslav Mrkvan, kteří se pravidelně s úspěšností kolem 50% účastní Městského přeboru. Naše družstvo A, doplněné do počtu 5 hráčů Tomášem Meluzínem a střídajícím Matějem Karešem, zvítězilo v zápase hraném na 25 dvouher v poměru 14:11.

Další náš soupeř, výběr Moravské Slávie Brno, přijel ve velmi silné sestavě čtyř přeborových (Střítezský, Schwarz, Turzík, Blatná) a jednoho krajského hráče. V utkání hraném na 25 dvouher a 2 čtyřhry nedala "Morenda" našemu družstvu A, tentokrát doplněnému hráčem SK Slatina, Davidem Hlaváčem, žádnou šanci a vyhrála zcela zaslouženě 21:6.

Svůj přátelský zápas odehrálo i naše družstvo B, které si na naše stoly pozvalo tým Kanic. Bohužel v utkání, hraném v klasickém formátu 16 dvouher a 2 čtyřhry, soupeřům z vedlejší obce podlehlo poměrem 6:12.

K jedinému venkovnímu zápasu se vydalo družstvo A do Líšně, kde je čekal výběr místního Sokola v čele se dvěma špičkovými hráči Městského přeboru, Pavlem Pluhařem a Michalem Studnicou. Zápas se odehrál v klasickém formátu 16+2 a domácí tým Líšně potvrdil výhrou 12:6 úlohu favorita.

Předposlední přátelské měření sil se odehrálo opět v bílovické sokolovně, kam přijeli na odvetu hráči TJ Brno-Bystrc. Utkání bylo společné pro družstvo A i B a hrálo se na 36 dvouher. Soupeř přijel opět se stolními tenisty hrajícími MS I a MS II, výjimku tvořil pouze Juraj Mikuš, pravidelně nastupující v Krajské soutěži. I toto utkání ovládli bílovičtí hráči a svého soupeře porazili poměrem 26:10.

Na závěr letní přípravy vyzval tým A k odvetě družstvo Kanic, a to s jediným cílem: Odčinit porážku družstva B. I když protivníci přijeli bez svého nejlepšího hráče Radoslava Fojtla, o vítězi nebylo od začátku pochyb a konečný výsledek 18:0 je pro hosty asi až příliš krutý.

 

 

Sezóna 2014/2015 v našem oddíle

15.sezóna fungování našeho oddílu byla spojena s několika významnými událostmi. Tou nejzásadnější je změna ve vedení oddílu. Po 15 letech se totiž rozhodl na post vedoucího již nekandidovat Petr Uličný. V následné veřejné volbě byl drtivou většinou přítomných zvolen za nového vedoucího oddílu Jan Kozák a jeho zástupcem Tomáš Meluzín. Následně proběhla také volba nových kapitánů družstev A a B, kterými se stali René Muzikář (A) a Matěj Kareš (B). Post pokladníka obhájil Jiří Oplatek a do kontrolní komise byli zvoleni Petr Uličný, Martin Šerák a Tomáš Meluzín.

Po sportovní stránce byla sezóna úspěšná jen napůl. Výborného výsledku dosáhlo družstvo Sokol Bílovice A, které ve složení Milan Adámek, René Muzikář, Jan Kozák a Michal Knotek obsadilo 2.místo v Městské soutěži II.třídy a vybojovalo pro Bílovice poprvé v historii účast v Městské soutěži I. Smolný rok naopak prožilo naše družstvo B, které po sérii těsných porážek bojovalo, bohužel neúspěšně, až do posledního kola o záchranu v Městské soutěži III.třídy a sestoupilo, jak všichni věříme pouze na jednu sezónu, do Městské soutěže IV.třídy.

Naší ambicí do dalších let je zachování MS I pro družstvo A, návrat družstva B do MS III a znovuzaložení družstva C, které jsme museli vloni, po 2 letech existence z důvodu odchodu 2 jeho hráčů, ze soutěží BSST odhlásit. Pro jeho smysluplné fungování bychom uvítali další nejméně 3, v ideálním případě 4-5 nových členů oddílu. Pokud vás tedy právě přečtené řádky zaujaly, hráváte stolní tenis na jakékoliv úrovni, chtěli byste si zasportovat a otestovat své schopnosti buď v rámci oddílu nebo i proti hráčům z jiných klubů, budeme rádi, když se nám ozvete na telefonní číslo 720 756 754, případně nás kontaktujte na oddílovém e-mailu.

 

 

Informace a odkazy

Oddílové informace:

kontaktní el. adresa: stolni.tenis.bilovice(a)seznam.cz
předseda oddílu: Jan Kozák (mobil: 720 756 754, el. adresa: (zc.tsop(a)naj.kazok
místopředseda: Tomáš Meluzín (mobil: 739 757 971)
pokladník: Jiří Oplatek (el. adresa: zc.manzes(a)21.lpo.irij)
organizátoři turnajů: Martin Šerák, Petr Uličný
tréninky v Sokolovně:
– ve středu od 19.30 hod. v zimně (cca prosinec-březen), od 18.00 na jaře až podzimu
– v pátek od 18.00 hod. (hrací den našich zápasů v městské soutěži stolního tenisu)

Fotografie a odkazy:

www.pingpong.cz

 

Vánoční turnaj 26. prosince 2014

Na Štěpána, tedy 26. prosince 2014, se uskutečnil tradiční Vánoční turnaj, který pořád oddíl stolního tenisu. Letos (2014) byl hojný počet hráčů. Účastnilo se ho 27 hráčů (z toho 1 hráčka), a to jak registrovaných (hrajících oficiální soutěže pod Svazem stolního tenisu), tak i neregistrovaných, tzv. rekreačních hráčů, z nichž někteří hrají pohár BRESTu (BRněnský REkreační Stolní Tenis).

Všichni účastníci si mohli zahrát dost zápasů díky velkým 7-členným skupinám. Měli čas si popovídat i pohybem spálit část nabytých cukrů a tuků. Pro hráče bylo k dispozici čepované pivo značky Bernard a jedno měli zadarmo v rámci startovného.

Čtyři nejlepší hráči z každé skupiny postoupily do pavouka pro 16 hráčů, který se hrál na jednu prohru. Pouze poražení semifinalisté hráli ještě jeden zápas o třetí místo. Tři nejlepší hráči dostali hodnotné ceny od sponzorů nebo zakoupené oddílem a vítězi byla prominuta platba za vypitá piva. Turnaj začal v 9.30 a skončil kolem 15 hodin.


Hlavní sponzoři Vánočního turnaje 2014:


 

Turnaj 15. srpna 2014

Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů stolního tenisu ze širokého okolí a z Bílovic nad Svitavou. Z toho 9 hráčů bylo z našeho oddílu stolního tenisu. Byl to nejlépe obsazený turnaj ze všech, které jsme v historii pořádali. Zúčastnili se ho 3 hráči, hrající 1.ligu BRESTu (všichni skončili do 10.místa v % loňského ročníku - 1. Kaluža, 8. Chmelík, 9. Schwarz), 4 hráči se zkušenostmi z krajských soutěží (P. Tůma, F. Vaculík, Svoboda, K. Tůma - ten střídal, odehrál jen 10 zápasů) a 3 hráči z Městského přeboru (Pluhař, Handl, Spurný, přičemž Pluhař byl vloni 3. v % hodnocení).

 

Vánoční turnaj 26. prosince 2013

Vánoční turnaj už má dlouhou historii v Bílovicích nad Svitavou. Dříve ho pořádal tenisový oddíl a nyní v této tradici pokračuje náš oddíl. Letošního turnaje se účastnilo 22 hráčů, jak registrovaných (hrající oficiální soutěže (MSST Brno či OP Brno-venkov), tak neregistrovaných (rekreační) hráčů. Všichni účastníci si mohli zahrát dost zápasů, měli čas si popovídat i pohybem spálit část, během svátků, nabytých (kilo)gramů. Také bylo k dsipozici občerstvení (hlavně pitné) pro hráče. Nejlepší 3 celkově a také nejlepší 3 neregistrování hráči dostali hodnotné ceny, získané od sponzorů (viz níže) nebo zakoupené oddílem. Turnaj začal v 9.00 a skončil kolem 13 hodiny.


Hlavní sponzoři Vánočního turnaje:


 

Vánoční turnaj 26. prosince 2012

Vánoční turnaj už má dlouhou historii v Bílovicích nad Svitavou. Dříve ho pořádal tenisový oddíl a nyní v této tradici pokračuje náš oddíl. Letošního turnaje se účastnilo rekordních 32 hráčů — jak registrovaných (hrající oficiální soutěže (MSST Brno či OP Brno-venkov), tak neregistrovaných (rekreační hráči či hráči hrající BReST. Všichni účastníci si mohli zahrát dost zápasů, měli čas si popovídat a spálit část, během svátků, snězených kalorií. Také bylo připraveno malé občerstvení pro hráče. Nejlepší čtyři hráči dostali hodnotné ceny, získané od sponzorů (viz níže) nebo zakoupené oddílem. Turnaj začal v 9.30 a poslední zápas o 2. místo skončil v 15 hodin.


Hlavní sponzoři Vánočního turnaje:

 • t-shock (ŘEKNI TO TRIČKEM)
 • MiPoN (ponožky z Moravského krasu)

 

 

BÍLOVICKÝ POHÁR 2012

Bílovický pohár je soutěž probíhající v letní části roku, kdy se nehrají ligové soutěže. Pořádáme ho, abychom se mi i další hráči udržovali v herní kondici. Pohár se skládá ze 6 turnajů tří kategorií (soutěžních úrovní) a dvou finálových turnajů MASTERS na přelomu srpna a září 2012. Po skončení základní části Bílovického poháru se budou konat dva Turnaje mistrů (MASTERS) Bílovického poháru 2012. Postupový klíč bude stanoven před koncem "základní" části poháru.

Právo startu pro nečleny bílovického oddílu na turnajích:

Kategorie III: Hráči, hrající 2 nejnižší soutěže daného okresu (tzn. nejvýše IV. třída pro MSST Brno)
Kategorie II: Hráči, hrající 4 nejnižší soutěže daného okresu (tzn. nejvýše II. třída pro MSST Brno)
Kategorie I: Hráči, hrající Okresní přebor daného okresu (tzn. nejvýše Městský přebor pro MSST Brno)


Výsledky Bílovického poháru 2012

  datum a čas turnaje kategorie finálový pavouk pořadí
8. 7. 9. 2012 od 17.00
Mohou startovat hráči do 8. místa na turnajích I. kategorie a hráči do 4. místa na turnajích II. kategorie.
MASTERS 1 finálový pavouk Masters 1
1. Filip Vaculík (SK Slatina, MSST Brno)
2. Tomáš Kaluža (Orel KrPole, BREST)
3.–4. Miroslav Mrkvan (SaSM, MSST Brno) a Jiří Handl (TJ Holásky, MSST Brno)
5.-16. viz pavouk turnaje

7. 31. 8. 2012 od 17.00
Mohou startovat hráči do 6. místa na turnajích III. kategorie a hráči na 5.-12. místě na turnaji II. kategorie.
MASTERS 2 finálový pavouk Masters 2
skupiny A, B, C a X o postup do pavouka
1. Jaroslav Ševčík (cca 75 let :-), ...)
2. Karel Tůma (13 let, SK Slatina)
3. Petr Slaný (...?)
4. Tomáš Holík (SK Nový Lískovec)
5.-6. Jiří Oplatek, Richard Švec
7.-8. Věra Meluzínová, Tomáš Meluzín
9. Jaroslav Zach
10.-12. Libor Havelka, Ondřej Doseděl, Martin Šerák

1. 4. 5. 2012 od 17.00 III. obrázek pavouka 1. V. Meluzínová
2. J. Ševčík
3.-4. T. Meluzín, M. Schwarz
5.-16. viz obrázek pavouka
17.-18. M. Šerák, R. Nejezchleb
2. 25. 5. 2012 od 17.00 II. sken pavouka 1. M. Kočka
2. D. Chmelík
3.-4. J. Kozák, L. Herz
1.-16. viz sken pavouka
17.-20. L. Havelka, A. Kočková, I. Zemanová
3. 15. 6. 2012 od 17.00 I. obrázek pavouka 1. M. Spurný
2. M. Schwarz
3.-4. P. Vodák, T. Kaluža
1.-16. viz obrázek pavouka
17. A. Kočková
4. 29. 6. 2012 od 17.00 III. obrázek pavouka 1. T. Meluzín
2. ?. Tůma
3.-4. M. Kareš, P. Slaný
1.-8. viz obrázek pavouka
5. 20. 7. 2012 od 17.00 II. obrázek pavouka 1. M. Kucin
2. J. Kozák
3.-4. M. Kočka, L. Herz
5.-16. viz obrázek pavouka
17.-22. J. Dvořáček, P. Mráz, A. Kočková, J. Zach, J. Koláček st., M. Šerák
6. 10. 8. 2012 od 17.00
I. obrázek pavouka 1. L. Vaculík
2. P. Vodák
3.-4. P. Tůma, J. Vodák
5.-16. viz obrázek pavouka
17.-20. R. Dokoupil, P. Fridrich, D. Chmelík ml., J. Pařízek


Sponzoři cen:

 • BAD GASTEINKouzlo hor & energie vody, to je Bad Gastein…
  Nabízíme ubytování v prázdninových bytech v klidné části městečka Bad Gastein v nadmořské výšce 1100 m. Údolí Gastein je součástí národního parku Vysoké Taury a největší lyžařské oblasti Rakouska - Ski amadé. Leží cca 100km jižně od Salzburgu.
  Přečtěte si, jaké vyžití nabízí Alpy v létě, a přijeďte si užít báječnou letní dovolenou v pohodlí vlastního bytu!
 • Vodák balsa – dřeva pro stolní tenis, i tesařské práce
 • Potraviny LEFNER (Jiří Lefner) — Potraviny, maso, uzeniny, zelenina a drogérie – Žižkova ul. (náves), Bílovice nad Svitavou
 • Gradimo, spol. s r.o. (Pavel Mráz) — prodejní automaty na cigarety – Ke Třešním, Bílovice na Svitavou
 • trafika Dágmar Hájková – Fügnerovo nábř., Bílovice nad Svitavou
 • občerstvení Na ostrůvku pod lípou — Fügnerovo nábř., Bílovice nad Svitavou
 • T-shok, spol. s r.o. (Řekni to tričkem) — nejen trička s (vlastním) potiskem — Francouzská 418/82, Brno

Další sponzory cen uvítáme (za finanční dar rádi vydáme daňově uznatelný doklad).

 

Sezóna 2011/2012

12. sezóna (2011-2012) činnosti našeho oddílu stolního tenisu je na konci. Začneme špatnou zprávou - družstvo A se neudrželo v MS II. třídy, kam loni postoupilo a sestoupí tedy zpátky do MS III. třídy. A teď se podělím o dobré zprávy. Družstvu B se daří(-ilo) a má velkou šanci postoupit z MS IV. třídy do MS III. třídy, kterou by si úrovní své hry jistě zasloužilo. Družstvo C se v letošní sezóně odbylo svou premiéru a myslím, že ji zvládlo dobře. Družstvo C skončilo v celkovém pořadí na pěkném 7. místě z celkových 10 družstev zásluhou 33,33% úspěšnosti v zápasech.


Turnaje, bílovické poháry v minulých letech (2009 — 2011)Všechna práva (v případě, že nějaká existují) jsou vyhrazena.
Copyright , by Sherry.
 
c